FN-7 REVÜLASYON ORBİTÖR KULLANIMI

TEK YILLIK BİTKİLERDE FN-7 REVÜLASYON ORBİTÖR KULLANIMI

Toprakta ve bitkilerde donma riski yoksa ekimle kullanılabilir. Donma riski varsa erkencilik yaptığı için kışın çıkan bitkilerin filiz uçlarını yani nodların soğuktan etkilenmesine neden olur. Donma riski geçtikten sonra her türlü sulama ve pulverizasyon ile ya da kuru gübrelerle karıştırılıp serpme sistemleri ile kullanılabilir.

FN-7 REVÜLASYON ORBİTÖR kullanımında dikkat edilmesi gereken toprağın tavın da olmasına dikkat edilmeli. FN-7 REVÜLASYON ORBİTÖR kullanım dozu tek yıllık bitkilerde 1000 metrekare alana 200-250 ml olarak kullanılır. Kullanım aralıkları ortalama olarak ayda bir kere ya da her gübrelemede diğer gübrelerle karıştırarak kullanılabilir. FN-7 REVÜLASYON ORBİTÖR her türlü kimyasal ya da organik gübreler ile seyrelti halde karışabilir. İsterseniz kullanacağınız diğer gübreleri %50 azaltarak da kullanabilirsiniz.

Özellikle hasattan 7 ile 15 gün önce kullandığınız da ürünlerinizde kesinlikle kimyasal ya da pestisit kalıntıları kalmaz. Örneğin buğday, arpa, çavdar, yulaf gibi bitkilerde tane önce olgunlaşır. Sap ve saman kısmının tam kuruması için bekletildiklerinden dolayı hasattan minimum 15 gün önce son kullanımı öneriyoruz. Kesinlikle kimyasal tarım ilaçları ile karıştırılamaz.

ÇOK YILLIK BiTKiLERDE FN-7 REVÜLASYON ORBİTÖR KULLANIMI

Yine dekara 200-250 ml arasında her türlü pülverizatör ya da sulama sistemleri ile uygulama yapılabilir. Diğer tüm kimyasal gübreler ile ya da organik gübrelerle seyrelti halde karışabilir

KULLANIM ARALIKLARI:
1.UYGULAMA: Çiçeklenme öncesi ya da ağaca ilk su yürümesiyle diğer gübrelerle karıştırılarak uygulanır.

2.UYGULAMA: Döl tutumuyla FN-7 REVÜLASYON ORBİTÖR kullanılır. Bu kullanımda amaç döl dökülmesinin önüne geçmektir.

3.UYGULAMA: Ürünün gelişmesi için aynı miktarda önerilir. Amaç meyve büyümesinin sağlanmasıdır.

4.UYGULAMA: Hasattan 5-7 gün önce yapılmalı. Bu uygulama atmosferden kaynaklı ya da kullanılan kimyasal tarım ilaçlarının meyve üzerinden temizlenmesi içindir. Kullanım miktarları yine dekara 200-250 ml arasıdır.

5.UYGULAMA: En önemli uygulamamızdır. Ürün veren ağaç klimakterik solunum evresinden çıktığı için aşırı enerji harcamıştır ve yorgundur. Dikkat ederseniz bitki yaprakları ürün verdikten sonra bozulup dökülmeye başlarlar.

Biz hasat sonrası bakımı yapmadığımız da bitki bir sonraki seneyi dinlenerek geçirecek sonraki yıl ürün ya vermeyecek ya kalitesiz ürün oluşacak ya da beklenildiğinin çok altında ürün oluşacaktır. Her yıl düzenli ürün alabilmek ve gelişim sağlayabilmek için kış bakımı ya da hasat sonrası bakımı yapmak zorundayız.

demo

SüREKLi MEYVE VEREN BiTKiLERDE FN-7 REVÜLASYON ORBİTÖR KULLANIMI

Bu tür bitkiler; salatalık, kabak, biber, domates, patlıcan gibi bitkilerdir. Her ürün toplamada diğer gübrelerle seyrelti halde karıştırılarak dekara 150-200 ml her gübrelemede öneririz. Bu tür bitkiler sürekli enerji harcadıkları için FN7 haftada İki kez uygulanması en idealidir.

NOT: BİTKİ BÜYÜME EVRESİNDE YA DA KIŞ BAKIMINDA AZOTLU GÜBRELER AĞIRLIKLI FOSFOR VE POTASYUMLU GÜBRELER AZ OLMAK KAYDIYLA MAGNEZYUM,MANGAN,SÜLFAT,KALSİYUM İLE KARIŞTIRILIP VERİLEBİLİR.(NPK=AZOT -FOSFOR-POTASYUM)

Basitçe anlatacak olursak azot bitki ve ürün büyümesi için gereklidir. Fosfor çiçeklenme için, potasyum meyve büyütücü olarak kullanılır. Lakin bitki bünyesinde azot fiksasyonunu , fosfor fiksasyonunu ve potasyum fiksasyonunu hiç kapatmamak gerekir. Yani azot, fosfor, potasyum bitki evrelerine göre miktarları arttırılarak ya da azaltılarak kullanılmalıdır. Bunların yanında yaprakların güçlü olması, renklerinin daha iyi olması için mangan sülfat, magnezyum sülfat ve kalsiyum da gübrelerle birlikte verilebilir.

demo

ORBİTOLOJİK TARIM

200

ÜRÜN

150

HASILAT

58

MUTLU ÇİFTÇİ

5

ARAZİ

İnsanlar Ne Diyor?

İletişim

Bize Ulaşın.

Çamlıca Mah. Anadolu Blv. Timko Sok. No:20/B İç Kapı No:8 Yenimahalle
MERKEZ / ANKARA

İsmet Paşa Mah. Ülker Korkut Sokak. No15/A
ŞUBE / ÇANAKKALE

GSM: 0 850 303 4685

info@orbitolojiktarim.com

Bize Yazın

Anında Bize Mesaj Gönderebilirsiniz.